جذب سرمایه خارجی توسط بخش خصوصی برای تاسیس کارخانه تولید محصولات روشنایی در استان البرز

جذب سرمایه توسط هلدینگ کارامکس

جذب سرمایه توسط هلدینگ کارامکس


جذب سرمایه خارجی

تلاش‌های مختلفی در سطوح جهانی صورت گرفته و دولت‌ها به دنبال اقداماتی هستند که سرمایه‌گذاران خارجی را متمایل کنند تا در کشور آنها سرمایه‌گذاری کنند. این موضوع در کنار استفاده از سرمایه‌های افراد مقیم آن کشور در خارج از مرزها سبب خواهد شد تا کشورها بتوانند از رشد اقتصادی بیشتر از طریق افزایش در بهره‌وری سرمایه و نیروی کار خود برخوردار شوند. 

یکی از مشکلاتی که کشورهای در حال توسعه همواره با آن مواجه بوده‌اند کمبود سرمایه در کشور است که یکی از راه‌حل‌های فائق آمدن بر این مشکل، استفاده از سرمایه‌های انباشته‌شده در کشورهای توسعه‌یافته است. ورود سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی به کشورهای درحال توسعه می‌تواند سرمایه موردنیاز رشد و توسعه اقتصادی این کشورها را تامین کند. علاوه بر این، کشورهای توسعه‌یافته نیز به منظور حفظ و افزایش تولید و رشد اقتصادی خود سعی در جذب سرمایه‌های خارجی دارند.

جذب سرمایه توسط هلدینگ کارامکس

صنایع روشنایی کارسان یکی از پیشرفته‌ترین مجموعه‌های تولید محصولات روشنایی با همت مهندس رضا عبدالمالکی و مدیران هلدینگ صنعتی کارامکس با جذب سرمایه یک میلیون دلاری توسط سرمایه گذاران خارجی در شرایطی با ظرفیت  ۱۰ میلیون شعله لامپ در سال  به بهره‌برداری رسید که تحریم‌های ظالمانه بسیاری از صنایع را با مشکل  تامین مواد اولیه روبرو کرده است.‌

رضا عبدالمالکی معتقد است تحریم‌های اقتصادی اگر باعث کاهش واردات کالای آماده مصرف به کشور شود در بلند مدت باعث رونق تولید و شکوفایی اقتصاد و توسعه پایدار کشور خواهد شد. با توجه به زیر ساخت‌های موجود در کشور و همچنین وجود فارغ التحصیلان دانشگاهی و نیروی کار جوان این کشور می‌توان با عبور از دوران مصرف‌گرایی و واردات نامحدود وارد مرحله تازه‌ای در اقتصاد کشور شد که همانند کشورهای صنعتی چرخ اقتصاد با تولید به چرخش درآمده و باعث اشتغال‌زایی و توسعه همه جانبه کشور شود.

طبق گفته مدیر عامل صنایع روشنایی کارسان رسیدن به این  هدف بزرگ تنها با مساعدت و همکاری دولت با بخش خصوصی محقق خواهد شد و همت بخش خصوصی به تنهایی گره‌گشا نخواهد بود.‌

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *