اجرای واکسیناسیون کووید 19 کارکنان هلدینگ کارامکس

تزریق واکسن کووید 19

واکسیناسیون کارمندان هلدینگ کارامکس

در اجرای طرح واکسیناسیون کارکنان هلدینگ کارامکس که با همکاری و مساعدت  دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی البرز، امکان واکسیناسیون کارکنان این هلدینگ فراهم شد. با ظرفیت‌سازی های انجام شده تمامی پرسنل  هلدینگ کارامکس، دوز اول واکسن را دریافت کردند.

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام کارامکس، در اجرای واکسیناسیون کووید 19 کاراکنان هلدینگ کارامکس به پرسنل تمامی شرکت های زیر مجموعه از واکسن های سینوفارم موجود در نظام سلامت کشور استفاده شد و خوشبختانه عوارض زیادی مشاهده نشد.

با آغاز همه‌گیری بیماری کرونا و موجهای خطرناک اخیر این بیماری مدیریت هلدینگ کارامکس همسو با تلاش مسئولان کشور در برطرف کردن نیاز مردم به واکسن‌های مورد قبول همگان  تلاش نموده. تا ضمن صیانت از سلامت همکاران و خانواده‌هایشان، شرایط را برای ایجاد محیط امن کاری فراهم آوریم که یکی از مهمترین سیاست های شرکت از بدو تاسیس تاکنون بوده است.

مدیر منابع انسانی و مدیر اداری و همچنین مسئول بهداشت و کارشناس HSE از سوی هلدینگ کارامکس، به عنوان ناظر و هماهنگ کننده طرح واکسیناسیون کووید 19 انتخاب شدند.  و در پایان کارت واکسیناسیون به کارکنان اعطا گردید.و شایان ذکر است که نوبت دوم تزریق واکسن نیز در تاریخ ۲۹ مهرماه و در محل شرکت انجام شد.

کرونا در ایران

در ایران، در تاریخ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸، به دنبال فوت ۲ بیمار با عوارض تنفسی در بیمارستان کامکار قم، شایعاتی دربارهٔ مرگ این بیماران به علت کروناویروس شکل گرفت. اما دانشگاه علوم پزشکی قم با تکذیب شایعات مربوط به مبتلا بودن این دو بیمار فوت‌شده به کروناویروس، اعلام کرد که تاکنون هیچ‌گونه شواهدی تشخیصی مبنی بر ابتلا به بیماری کرونا دیده نشده‌است. در تاریخ ۳۰ بهمن اولین موارد از کرونای جدید در شهر قم از طریق روابط عمومی وزارت بهداشت گزارش شد. رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد که نتایج آزمایش اولیه ۲ مورد از موارد مشکوک را از نظر ابتلا به کروناویروس، مثبت گزارش شده‌است. بیمارستان کامکار قم نیز بعنوان محل قرنطینه و مراجعه بیماران و موارد مشکوک به کرونا مشخص شد. در همین روز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اعلام کرد که در چهار روز گذشته شاهد گسترش بیماری‌های تنفسی در قم بودیم و طی این مدت ۲ نفر در یکی از بیمارستان‌های قم بر اثر بیماری تنفسی فوت کردند که امروز تست اولیه این دو فرد در مورد بیماری کرونا مثبت اعلام شد. خبرگزاری ایلنا به نقل از منابع آگاه در ۳۰ بهمن ادعا کرد که شش‌نفر هم در حال حاضر به‌دلیل ابتلا به ویروس کرونا بستری هستند که خانواده و نزدیکان این افراد در قرنطینه به سر می‌برند. در ۲ اسفند، با اعلام رسمی فوت شدن چهار نفر، ایران پس از چین بیشترین تلفات ناشی از کروناویروس را داشته‌است.

تا روز نهم اسفند، ۱۶ کشور کانادا، لبنان، امارات، بحرین، کویت، افغانستان، عراق، عمان، پاکستان، گرجستان، چین، استونی، نیوزلند، بلاروس، بریتانیا و آذربایجان اعلام کرده‌اند که افرادی مبتلا به کروناویروس را شناسایی کرده‌اند که از مبدأ ایران آمده‌اند.

در تاریخ ۴ اسفند، وزیر بهداشت ایران اعلام کرد که یکی از فوتی‌ها در قم بازرگانی بود که سفرهایی به چین داشته‌است.

به گفته روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران تا ظهر سه‌شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹، تعداد ۲۴۸۱۱ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شده که از این تعداد ۱۹۳۴ نفر جان باخته‌اند و همچنین ۸۹۳۱ نفر از مبتلایان به این ویروس تاکنون بهبود یافته‌اند.

و همچنین شروع دور جدیدی از کرونا با نام و عنوان امیکرون (Omikron) در ایران موج جدیدی از مرگ و میر ها شروع شد که برای آن واکسن دوز یاد آور (بوستر) در نظر گرفته شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *