لامپ LED در آغاز به عنوان لامپ های نشان گر و با نوری کم در وسایل الکتریکی مورد استفاده قرار می گرفت و سپس کاربرد آن ها به بخش رشوشنایی گسترش پیدا کرد.

بهترین لامپ ال ای دی

مزایای لامپ LED :

لامپ LED مزایای زیادی نسبت به لامپ های معمولی دارد به عنوان مثال می توان گفت که این لامپ فیلامان ندارد که بسوزد به همین دلیل عمر طولانی دارد. علاوه بر آن حباب پلاستیکی اش دوامش را بیشتر می کند و به راحتی در مدار های الکترونیکی قرار می گیرند.

مزیت اصلی لامپ LED کیفیت آن ها می باشد. در مقایسه با لامپ های معمولی فرآیند تولید نور باعث ایجاد مقدار زیادی گرما نخواهد شد،زیرا فیلامانی ندارد  که باعث ایجاد گرما شود.

مشکلی که در لامپ های LED وجود داشت،رنگ آن ها بود. اما در حال حاضر به سادگی با تغییر در ساختار فیزیکی و مواد تشکیل دهنده LED ، نور در رنگ‌ها و شدت‌های مختلف و با طول موج مشخص با رنگ کاملا خالص تولید می‌شود.

به بیانی دیگر LEDها فاقد پرتوهای مادون قرمز و فرابنفشی هستند که سایر صنایع روشنایی ایجاد می‌کنند و LEDها به سلامت چشم و محیط هرگز آسیب نمی‌رسانند. این لامپ به گونه ای ساخته می شود که نور را در جهت خاصی متمرکز می کند.

همچنین شماره ای را روی ساعت های دیجیتالی نشان می دهند، اطلاعات را از کنترل تلویزیون می فرستند و نور آنها نشان می دهد که چه زمانی تلویزیون روشن است.

لامپ LED همچنین تصاویر را روی تلویزیون های پلاسما نشان می دهد و با توجه به مصرف پایین و شدت نور بسیار عالی در رنگ های مختلف در روشنایی و چراغ های خودرو کاربرد وسیعی دارند.

فانوس های LED نیز که در چراغ های راهنمایی به منظور صرفه جویی در مصرف برق و کاهش خطای دید رانندگان قرار گرفته یکی دیگر از کاربرد های لامپ LED است .

لامپ های LED  امروزه در لپ تاپ ها نیز به کار برده می شوند و باعث روشنایی و وضوح بیشتر تصویر می گردند.

شرکت کارامکس تولید کنند انواع لامپ فوق کم مصرف ، لامپ LED ، لامپ ها حبابی،لامپ های شمعی،لامپ های هالوژنی و لامپ SMD می باشد. با خرید از محصولات کارامکس کیفیت را تجربه کنید.

بهترین لامپ ایرانی  ، با کیفیت ترین لامپ ایرانی  ، بهترین لامپ بازار  ، لامپ هالی استار ،  لامپ پارس ، بهترین برند بازار  ،

1 دیدگاه

  • آهنگ بی کلام
    آهنگ بی کلام

    سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *