1. توان مصرفی بسیار پایین و میزان نوردهی بالا:
بر خلاف باور عموم که لامپ های LED را با توان آن میسنجند و به باور آنها هرچه توان بیشتر لامپ بهتر! ولی معیار اصلی برای سنجش لامپ میزان نوردهی آن میباشد که با لومن بر وات بیان شده و هرچه این عدد بالاتر باشد میزان بهره نور نسبت به توان مصرفی بیشتر است که عمـــده ترین ویژگی لامپ های ال ای دی(LED) کارامکس می باشد.

2-طول عمر بالا
تکنولوژی به کار رفته در ساخت  لامپ  های ال ای دی (LED) کارامکس  باعث شده تا طول عمر آن نسبت به لامپ های رشته ای و بخار جیوه(کم مصرف) به شدت افزایش پیدا کند. این لامپ ها گرمای کمی ایجاد می کند که همان هم از طریق هیت سینک دفع می شود ،این خاصیت لامپ باعث می شود روشن ماندن دائمی آن ، آسیبی به ساختار و قطعات به کار رفته در آن وارد نکند.
عمر طولانی لامپ ال ای دی کارامکس به گونه ای است که گارانتی یک ساله آن تنها یک سوم از طول عمر واقعی آن( در صورت روشن ماندن دائم آن به مدت تقریبا سه سال یا ۲۵۰۰۰ ساعت ) باشد.
۳-هدایت نور بالا
یکی از مهمترین ویژگی های خاص و منحصربفرد لامپ های ال ای دی (LED) کارامکس، هدایت نور است، به این معنی نور لامپ led ، مکان مورد نظر را به خوبی روشن کرده و برخلاف لامپهای رشته ای ، نور ساتع شده بیشتر روی ناحیه ۲۷۰ درجه مقابل متمرکز است.

۴-تنوع رنگ زیاد
یکی از مهمترین معیار ها در انتخاب لامپ ال ای دی (LED) و چراغ روشنایی به ویژه در دکوراسیون داخلی، توجه به رنگ نور است. رنگ نور تاثیر فوق العاده زیادی در بهبود زیبایی یک مکان ایفا می کند.
مواد نیمه هادی موجود درلامپ های ال ای دی (LED) به عنوان عناصر سازنده رنگ نور هستند. رنگ نوری که با استفاده از این مواد نیمه هادی ساخته می شود، تنوع بسیار زیادی پیدا می کند. رنگ های به کار رفته در این نوع لامپ بسته به نوع کریستال نیز قابل تغییر خواهد بود.
در حال حاضر لامپ کارامکس دارای سه نوع رنگ آفتابی ، مهتابی و یخی می باشد
5. طیف نور سالم
هرچند لامپ ال ای دی LED طیف نور مناسبی دارد اما محققان همچنان نیز در تلاش هستند که تا جای ممکن، طیف نور لامپ ال ای دی را سالم تر کنند. نور لامپ ال ای دی (LED) غیر مخرب است. به این معنا که در این نور اشعه مادون قرمز و ماوراء بنفش یافت نمی شود. عدم وجود این اشعه در نور تولید شده ازلامپ های ال ای دی LED باعث شده تا نور لامپ ال ای دی (LED) سالم و غیر مخرب باشد.

برای اینکه به اهمیت سالم بودن نور پی ببرید، کافی است سری به موزه ها بزنید. در تمامی موزه ها تنها از لامپ ال ای دی (LED) برای روشنایی استفاده می شود. طبق تحقیقات صورت گرفته، کمترین اثر مخرب بر روی اشیاء قیمتی و آنتیک را لامپ LED دارد. طبیعی بودن لامپ ال ای دی باعث شده تا در سال های اخیر و با گسترش گلخانه های پرورش گیاهان مختلف، توصیه شود که از لامپ LED برای روشنایی گلخانه استفاده شود.
۶- گرمای حداقلی
یکی از ویژگی های مهم لامپ ال ای دی، تولید گرمای بسیار پایین این نوع لامپ است. این موضوع به ویژه برای مکان هایی که تولید گرمای لامپ باعث افزایش دما می شود، اهمیت بسیار زیادی دارد. گلخانه یکی از این مکان ها هستند که نیاز به تنظیم دمای دقیق دارند. استفاده از لامپ ال ای دی کمک می کند تا این تنظیم دما با صرف کمترین انرژی سرمایشی ایجاد شود.